Sākums Rūpju Bērnu Māmiņām
Rūpju Bērnu Māmiņām
Rūpju Bērnu Māmiņām (2014)

Katra mamma cer, ka viņas bērniņš piedzims vesels un dzīvos laimīgs. Tomēr vairākiem Latvijā tūkstošiem sieviešu liktenis ir sūtījis smagu pārbaudījumu – smagi slimu bērniņu vai bērniņu ar mūža slimību.

Tas ir emocionāli un fiziski smagi. Emocionāli ir sāpīgi pieņemt, ka Tavs bērns nebūs vesels, nevarēs piepildīt savus sapņus par pilnvērtīgu dzīvi. Fiziski ir grūti, jo pat 10 – 15 gadu vecumā šādus bērnus nevar atstāt vienus bez pieskatīšanas un nepieciešama pilnīga aprūpe.

Lai audzinātu smagi slimu bērnu, mammai ir jābūt ļoti stiprai. Parasti šīs mammas nevar strādāt algotu darbu, jo visu laiku jābūt kopā ar savu bērniņu. Tas nozīmē, ka viņas reti iziet no mājām vienas, nemaz nerunājot par iespēju veltīt laiku tikai sev. Daudzas mammas, rūpējoties par saviem slimajiem bērniem, pašas iedzīvojušas nopietnās slimībās. Tās ir gan muguras problēmas, gan locītavu un kaulu problēmas. Bet par visu vairāk šīm mammām sāp dvēseles. No vienas puses tas ir izmisums un vainas sajūta, no otras puses bezcerība un tukšums.

Lai mammai pietiktu spēks un mīlestība, nepieciešams apkārtējo atbalsts. To var sniegt tuvinieki un draugi, bet dažkārt ar to ir par maz, jo vajadzīgas specifiskas zināšanas un prasmes.

Labdarības projekts „Rūpju bērnu māmiņām” sniedz gan praktisku, gan emocionālu atbalstu smagi slimu bērnu mammām. Tas ietver gan psihologa atbalstu, gan izglītojošas lekcijas, gan praktisku palīdzību kritiskās situācijās, piemēram, muguras operāciju vai ārstnieciskās masāžas apmaksu. Atbalsts vienai māmiņai ir sākot no 10 latiem par ārstniecisku muguras masāžu līdz vairākiem simtiem sarežģītāku problēmu risināšanai.

Palīdzēsim rūpju bērnu māmiņām nest savas dzīves smagumu un apzināties, ka arī viņas ir mīlētas un vajadzīgas, izmisma brīdī var saņemt nepieciešamo atbalstu!

Vairāk informācijas par projektu  ir atrodama šeit

 

Pievienojieties arī mūsu domubiedru grupai sociālajos tīklos draugiem.lv/Rūpju bērnu māmiņām