Sākums Mīļā Auklīte
Mīļā Auklīte
Mīļā Auklīte/aprūpētājs smagi slimiem bērniem

Latvijā ir vairāki tūkstoši ģimeņu, kurās aug bērni invalīdi. Šo bērnu vecāki nav atteikušies no saviem bērniem un nav nodevuši tos valsts aprūpē (bērnu namos un vēlāk pansionātos), bet paši uzņēmušies rūpes un atbildību par viņiem. Šie bērni ir gan ar kustību traucējumiem – no vieglām komplikācijām, kad bērns staigā nekoordinēti, līdz smagiem invaliditātes gadījumiem, kad bērns nemāk staigāt vai pat sēdēt. Turklāt fiziskas invaliditātes gadījumā intelekts un emocionālā attīstība parasti ir saglabājusies, tādēļ šo bērnu atdošana bērnu namiem ir traģēdija gan vecākiem, gan bērniem.

Otra bērnu invalīdu grupa ir bērniņi ar intelektuālās attīstības traucējumiem, kuru aprūpe arī ir īpaši smaga. Šos bērnus, kā arī bērnus ar smagiem kustību traucējumiem, vecāki nevar atstāt vienus pat uz neilgu brīdi. Parasti šādā situācijās viens no vecākiem nevar strādāt, jo visu laiku jābūt kopā ar slimo bērnu. Daudzas no šīm ģimenēm ir nepilnas, kur bērnus audzina viena pati mamma. Sāpīga problēma ir arī slimo bērnu ģimeņu veselie bērni, kuriem mamma vienkārši fiziski nespēj veltīt nepieciešamo uzmanību un aprūpi.

Māmiņas atzīst - viena no galvenajām problēmām ir, ka šos bērnus nevar atstāt vienus ne uz brīdi pat 10 vai 18 gadu vecumā. Ja ģimenē šādu bērnu audzina viena pati mamma un nav radinieku, kas varētu māmiņai palīdzēt, tad mamma ar bērnu ir 24 stundas diennaktī. Savukārt, algot auklīti nestrādājoša mamma parasti nevar atļauties. Nereti vecāki nonāk līdz izmisuma situācijai, kad zūd spēki, jo nav jūtama palīdzība no valsts vai pašvaldības, un apsver iespēju atdot bērnu valsts aprūpē.

Bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem ikdienā vitāli nepieciešams asistents vai aprūpētājs, kas bērnu pieskata, pabaro, apģērbj un nodrošina ar dzīvībai un veselībai svarīgām lietām. Visbiežāk ģimenē viens no vecākiem ir nodarbināts, bet otrs uzņemas rūpes par slimo bērnu. Tomēr vairumā gadījumu abi vecāki labprāt strādātu, kļūtu sociāli un ekonomiski aktīvi. Diemžēl tas nav iespējams,jo ģimenes nevar atļauties samaksāt aprūpētājam.  Uzskatām, ka smagi slimu bērnu vēcākiem ir jāatgriežas darba tirgu, lai socializētos un kļūtu par aktīviem aktīvi nodokļu maksātājiem, kas nav mazssvarīgi īpaši pirms pensijas vecuma vecākiem. Tāpat, nodarbinot aukli, asistentu va aprūpētāju,  ģimene papildus rada vismaz vienu darba vietu. Arī šis darba ņēmējs automātiski kļūst par nodokļu maksātāju un sociāli apdrošināti personu.  Ģimenēm tā ir laba iespēja izrauties no nabadzības riska grupas un nepakļaut tam cilvēkus, ko viņi algo bērnu aprūpei.


Smagi slimu bērnu aprūpētāja atalgojums izmaksā 1200 eur pirms nodokļu nomaksas (ieskaitot darba devēja un darba ņēmēja nodokļus), tas ir, 4 eur/stundā pēc nodokļu nomaksas (160h mēnesī).

Diemžēl Valsts šīs ģimenes ir atstājusi nolemtībai. Valsts atbalsts šajā jomā praktiski nav, tas ir niecīgs. Tāpēc ģimenes ir spiestas lūgt sabiedrības atbalstu, lai nodrošinātu savam bērnam pilnvērtīgu aprūpi.

Mēs ļoti gribētu, lai katrai māmiņai būtu iespēja strādāt vismaz 0.5 slodzes, tādējādi iegūstot iespēju socializēties, nepazaudēt savas profesionālās prasmes un iemaņas, nopelnot sev pensiju un gūstot pašapziņu, ka nopelna iztiku pati.

 

Tas, kas šīm ģimenēm tiešām ir daudz, tā ir neizmērojamā beznosacījuma mīlestība pret saviem bērniem!!!!

 

Ja Jums ir iespēja atbalstīt rūpju bērnu ģimenes, lūdzam sazināties ar mums.

Biedrības rekvizīti ziedojumiem:

Biedrība "ORANŽAIS STARS"

t.22080338, epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Juridiskā adrese: Saldus iela 14, Jelgava, LV-3007

Vienotais reģistrācijas Nr.40008147443

Bankas konts: LV63HABA0551026665347, Swedbank AS

Mērķis: ziedojums bērnu asistentu apmaksai