Sākums Jaunumi
Jaunumi
Aicina uz tikšanos ar Labklājības un Veselības ministrijām


Tavam prātam ir neskaitāmi jautājumi,
Un ir tikai viens skolotājs,
Kas var uz tiem atbildēt.
Kas ir šis skolotājs?
Tava klusumu mīlošā sirds.
/Šrī Činmojs/


Jaunas iniciatīvas “Vecāku Diena” ietvaros 12.jūnijā tiek pulcētas ģimenes no visas Latvijas, lai diskutētu ar atbildīgajām institūcijām par problēmjautājumiem sociālajā un veselības aprūpes jomā.


Ceturtdien, 12.jūnijā, Rīgā notiks vecāku, kas audzina bērnus ar invaliditāti, un Labklājības ministrijas un Veselības ministrijas pārstāvju diskusija “Pakalpojumu pieejamība bērniem un jauniešiem ar invaliditāti”. Uz diskusiju tiek gaidīti ne tikai smagi slimu bērnu vecāki, bet visi interesenti, kam ir saistoši ar amatpersonām pārrunāt problēmas veselības aprūpes jomā.
Diskusija “Pakalpojumu pieejamība bērniem un jauniešiem ar invaliditāti” notiek “Ziedot.lv” un Biedrības “Bērnu un jauniešu rotaļu un attīstības centrs ORANŽAIS STARS” organizētā pasākuma ģimenēm “Vecāku diena” ietvaros ar Jelgavas Domes un AS Swedbank atbalstu.
“Vecāku Diena” tā ir jauna iniciatīva, ko ir uzsācis fonds “Ziedot.lv” - īpašas Vecāku dienas rūpju bērnu vecākiem, kurās dot iespēju sarunāties ar dažādu nozaru pārstāvjiem par ģimenēm aktuālām tēmām, tikties ar iedvesmojošām personībām, veltīt laiku sev, savai labsajūtai un visiem kopā satikties, lai dalītos pieredzē un pārrunātu ģimenēm aktuālos jautājumus. Šī ir jau otrā “Vecāku diena”, kas pulcē vairākus desmitus vecākus no visas Latvijas.


“Vecāku diena” 12.jūnijā programma:

9:00-9:30 reģistrēšanās
9:30-11:30 lekcija “Vakcinācija” (vada dr. Edgars Mednis)
11:30-12:30 pārtraukums
12:30-14:30 diskusija “Pakalpojumu pieejamība bērniem un jauniešiem ar invaliditāti”
14:30-15:00 pārtraukums
15:00-16:00 iedvesmojoša saruna ar Baptistu draudzes mācītāju Edgaru Maži

Pieteikšanās vecāku dienai: pa tālruni 22080338 vai e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Plašāka informācija:
Biedrība „Bērnu un jauniešu rotaļu un attīstības centrs ORANŽAIS STARS”
Inga Baļe - mob. tālr. 22 08 03 38, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
www.palidziberniem.lv
http://www.draugiem.lv/oranzaisstars/

 

 


 

 
"Seminārs "Autisms" Latvijas autisma apvienībā

Š.g. 30.aprīlī Ziedot.lv un biedrība "Oranžais Stars" organizēja semināru "Autisms".

Seminārs tika rīkots jums - vecāki, kuri nesen uzzinājuši par autisma diagnozi vai autiskā spektra traucējumu varbūtību savam bērnam, un meklē atbildes uz daudziem jautājumiem, kā arī vecvecākiem, atbalsta personām, pedagogiem un citiem interesentiem. Dienas gaitā apskatījām plašu tēmu loku, sākot ar pamatjautājumiem par autismu līdz alternatīvajai komunikācijai, laika plānošanai un citām praktiskām lietām.

Pielikumā nosūtu semināra materiālus, kā arī citus materiālus par autisma tēmu. Aicinām tos izmantot pēc nepieciešamības.

Viena no apskatītajām tēmām bija alternatīvā komunikācija, pielietojot WIDGIT simbolu valodas datorprogrammu SymWriter 2. Kā izrādās šī programma tika tulkota VISC projekta " Izglītojamo ar funkcionālajiem traucējumiem atbalsta sistēmas izveide". Šī programma ir pieejama visās skolās (programma bezmaksas tika nodota visās pašvaldībās). Tāpēc prasiet to skolās vai Pašvaldību izglītības pārvaldēs. Jo īpaši programma ir noderīga pedagogiem.

Par notikumiem Latvijas Autisma Apvienībā Maijā var lasīt šeit http://www.autisms.lv/index.php/lv/notikumi
Pieteikties Latvijas Autisma Apvienības jaunumiem var LAA mājas lapā www.autisms.lv lapas kreisajā labajā stūrī, ievadot savu e-pasta adresi.

Autisma atpazīstamības mēneša aktivitāšu ietvaros ir izdots ļoti svarīgs un ilgi gaidīts materiāls "IKDIENAS PRASMES UN DARBĪBAS cilvēkiem ar autiska spektra traucējumiem". Materiālā skaidrotas biežākās grūtības pašaprūpē, kas saistītas gan ar ģērbšanos, gan ēšanu, gan tualetes apmeklējumu un citām ikdienas aktivitātēm, doti praktiski padomi to novēršanai un jaunu prasmju apguvei. Tāpat tajā ir atrodami piktogrammu komplekti vizuālajam atbalstam. Materiālam ir īpašs dizains. Pateicoties tam Jums būs viegli strādāt ar šo materiālu, kā arī kopēt nepieciešamās nodaļas.
Ceram un ticam, ka šis materiāls būs praktisks atbalsts gan vecākiem, gan atbalsta personām, gan pedagogiem un citiem, kuri strādā ar bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem ar autiskā spektra traucējumiem.
materiāls ir bez maksas pieejams labdarības veikalā HOPEN Rīgā jau no šodienas - 24.aprīļa ( adrese: Mazā nometņu iela 32) un no 27.aprīļa - Ogrē (Skolas iela 18).
Lūdzam ņemt vērā, ka tirāža ir ierobežota.


Vēlējāmies pateikties tiem vecākiem, kuri apmeklēja semināru, novērtēja lektoru sniegto informāciju un apguva jaunās zināšanas.


 

 
Rūpju bērnu māmiņām dāvina ceļojumu šokolādes pasaulē

Divi Latvijā atpazīstamākie šokolādes izstrādājumu ražotāji Mātes dienā sveica gandrīz 80 smagi slimu bērnu māmiņas. Pavasara sirsnīgākajos svētkos š.g. 09.maijā un 11.maijā māmiņas saņēma brīnišķīgu dāvanu – Ceļojumu šokolādes tapšanas pasaulē.

Katru gadu maija mēneša otrajā svētdienā visā Latvijā tiek svinēta Mātes diena. Biedrība “Bērnu un jauniešu rotaļu un attīstības centrs ORANŽAIS STARS” sadarbībā ar Pure Chocolate šokolādes muzeju un LAIMA šokolādes muzeju Mātes dienā dāvināja neaizmirstamu piedzīvojumu šokolādes pasaulē. Biedrība organizēja bezmaksas ekskursijas uz šokolādes muzejiem Pūrē un Rīgā, tādējādi svētkos iepriecinot 80 rūpju bērnu māmiņas.

Visā Latvijā maija mēnesī tiek svinēta māmiņu diena. Bērni gatavo apsveikumus, pļavā plūc puķes un iepriecina savas māmiņas. Diemžēl smagi slimu bērnu mammām šis prieks ir daļējs, jo viņu bērniem ir tik smagi funkcionālie traucējumi, ka viņi, nezīmē, nedzied, nespēlē māmiņu dienas koncertos, neplūc ziedus pļavā... un nerunā, nestaigā, neskaita... šie bērni dzīvo savā pasaulē, smagi strādā veselības uzlabošanai vai pat cīnās par savu dzīvību.

Šajā ekskursijā Māmiņām bija iespēja kaut nedaudz izrauties no raižu pilnās ikdienas un atgūt daļiņu dzīvesprieka, uzkrāt enerģiju, iepazīties ar šokolādes tapšanas tradīcijām un iepazīties ar gardumu izgatavošanas procesu. Par šo iespēju esam ļoti pateicīgi “Pure Chocolate” šokolādes muzeja darbiniekiem, šokolādes fabrikas “LAIMA” muzejam, rūpnīcas darbiniekiem un “Staburadzes” konditorijai. Tāpat mēs vēlamies pateikties Jelgavas tūrisma firmai ''Auto Starts tūre'' un personīgi tās vadītājam Uldim Valteram, kas būtiski atbalstīja šo iniciatīvu, nodrošinot transportu ekskursijai no Jelgavas uz Pūri, tādējādi ekskursiju uz Pure Chocolate šokolādes muzeju varēja apmeklēt gandrīz 50 māmiņas no Jelgavas un citiem reģioniem Zemgalē.


 

 

 

 
12.jūnijā - Rūpju bērnu vecāku tikšanās diena

Ziedot.lv ir aizsācis jaunu iniciatīvu - īpašas Vecāku dienas rūpju bērnu vecākiem, kurās jums, mīļie vecāki, dot iespēju sarunāties ar dažādu nozaru pārstāvjiem par jums aktuālām tēmām, tikties ar iedvesmojošām personībām, veltīt laiku sev, savai labsajūtai un visiem kopā satikties, lai dalītos pieredzē un pārrunātu mums aktuālos jautājumus.
Pirmā Vecāku diena notika 28.martā, kur ģimenēm bija iespēja tikties ar LR Tiesībsarga biroja un Nacionālā veselības dienesta pārstāvjiem, lai pārrunātu veselības aprūpes jautājumus Latvijā.
Savukārt dvēseles mieram uzstājās filosofs Valdis Svirskis, kas iedrošināja vecākus vairāk rūpēties par savu sirdi fiziskajā un garīgajā plānā. Un "desertā" pie mums viesojās dabīgās mūsmāju dabīgās kosmētikas ražotājs "Madara Cosmetics", kas iepazīstināja māmiņas ar ķermeņa kopšanas rituāliem.

Pirmajā "Vecāku dienā" tika apskatīts plašs problēmu loks, kā arī vecāki ieguva daudz jaunas informācijas par veselības aprūpes jautājumiem.
Šajā dienā palika arī daudz neatbildētu jautājumu, tāpēc mēs tos apkopojām un nosūtījām atbildīgajām institūcijām izskatīšanai.

š.g. 12.jūnijā tiek plānota jau otrā "Vecāku diena", kas notiks Rīgā, Balasta dambī 1a no pl.9:30 līdz ~16:00.
Programmā:
1) seminārs "Vakcinācija", ko vadīs pediatrs homeopāts ar 18 gadu pieredzi dr.Edgars Mednis
2) paneļdiskusija "Pakalpojumu pieejamība bērniem ar invaliditāti" (esam aicinājuši uz sarunu Veselības ministrijas un Labklājības ministrijas pārstāvjus, kā arī LR Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputātus)
3) noslēgumā saruna dvēselei


Ļoti priecāsimies par Jūsu dalību Vecāku dienā!

Vecāku dienas tiek rīkotas Ziedot.lv sadarbībā ar biedrību "Bērnu un jauniešu rotaļu un attīstības centrs Oranžais Stars", pieteikšanās rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , vai sūtot sms uz mob.t. 22080338. Jautājumu gadījumā droši zvaniet!


 

 
Starptautiskā dzirdes diena - 3.marts

Agnese Drunka, Dace Simanoviča | 03.03.2014

3. marts ir Starptautiskā Dzirdes diena, tādēļ šoreiz raidījumā runāsim par to, kā attīstās mazuļa dzirde, kādos gadījumos iespējami dzirdes traucējumi un kā tos laikus atklāt? Tāpat tiksimies ar vecākiem, kuriem ir vājdzirdīgi bērniņi un lūkosim, kā ar dzirdes traucējumiem sadzīvot un vai iespējams tos ārstēt. Studijā Latvijas Bērnu dzirdes centra vadītāja Sandra Kušķe un Rīgas 234. pirmsskolas izglītības iestādes speciālā skolotāja Jeļena Mora.

Bērna, kuram ir dzirdes traucējumi, vecākiem jārēķinās ar milzīgu pacietību un milzīgu darbu. Lai strādātu ar savu bērnu, ir jābūt daudz laika. Ja vecākiem ir citas prioritātes dzīvē un laika bērnam paliek maz, lai cik gudras būtu tehnoloģijas, bērns arī neapgūs runu pēc dzirdes implanta ievietošanas vai sācis lietot dzirdes aparātu. Milzīga atšķirība attīstībā ir tiem bērniem, kuru vecāki atrod laiku un strādā ar savu bērnu, un tiem bērniem, kuru vecākiem nav laika savam bērnam, bilst Sandra kušķe. Ja bērnam ir ievietots dzirdes implants, dzirdes attīstības ziņā viņš ir tikko dzimuša bērna līmenī. Tāpēc ar bērnu ir jāstrādā, lai sāktu runāt pats, viņam ir jādzird valoda. Ne velti bērns pirmo dzīves gadu krāj informāciju un pieredzi, lai izteiktu savus pirmos vārdus.

Raidījumu var noklausīties šajā saitē http://lr1.latvijasradio.lv/lv/raksts/gimenes-studija/starptautiska-dzirdes-diena.a34671/

Avots: http://lr1.latvijasradio.lv/lv/raksts/gimenes-studija


 

 
« SākumsIepriekšējā123456789NākamāBeigas »

8 lapa no 9