Sākums Jaunumi
Jaunumi
E- punkts bērnu ar speciālām vajadzībām vecākiem, pedagogiem un speciālistiem

04.12.2014

E- punkts ir Latvijā vēl nebijis pakalpojums - vietne, kurā vienuviet atrodama informācija, kas ir svarīga bērnu ar speciālām vajadzībām vecākiem, pedagogiem un speciālistiem, kas strādā ar šiem bērniem.


E-punktā ir apkopota informācija par atbalstu, ko bērns ar speciālām vajadzībām un viņa ģimene var saņemt izglītībā un sociālajā jomā, par speciālistiem un NVO, kas sniedz pakalpojumus bērniem ar speciālām vajadzībām Latvijas lielajās pilsētās (izņemot Rīgu) un projekta īstenošanas pašvaldībās, kā arī par normatīvajiem dokumentiem, kas regulē jautājumus, kuri tieši skar bērnus ar speciālām vajadzībām.


Darbs pie E-punkta pilnveidošanas turpinās, un tas regulāri tiks papildināts ar jaunāko un aktuālāko informāciju.

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas būtu noderīga E-punkta apmeklētājiem, lūdzam to sūtīt uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , vai zvanīt IIC projektu vadītājai Kristīnei Liepiņai pa tālruni: 65235635.

Šo pašu tālruņa numuru un e-pastu varat izmantot, ja vēlaties iegūt vairāk informācijas par kādu E-punktā ietverto jautājumu.


E-informācijas punkts ir izstrādāts projekta "Sociālās integrācijas mehānismi bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām" (Nr. 2012.EEZ/PP/1/MAC/135/009) ietvaros. E-punkts ir izstrādāts ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par E-punkta saturu atbild Izglītības iniciatīvu centrs. Projektu finansiāli atbalsta: Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projektu līdzfinansē: Cēsu novada pašvaldība, Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Jūrmalas pilsētas pašvaldība un Preiļu novada pašvaldība.


Avots:
Maija Vančenko
Rīgas sociālais dienesta Sociālā darba nodaļas Vecākā sociālā darbiniece
Baznīcas iela 19/23, 2 kabinets, Rīga LV-1010
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , Tālr. +371 67012981


 

 
Pasākumu cikls cilvēkiem ar īpašam vajadzībām „Atbildes uz Jums interesējošiem jautājumiem

05.12.2014

Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar Sociālās integrācijas valsts aģentūru (SIVA) aicina uz semināru piektdien, 12.decembrī plkst.13.00,
kurā tiks skaidrot par valsts apmaksātām sociālās rehabilitācijas un profesionālās rehabilitācijas iespējām.

Seminārs notiks Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvaldē Sarmas ielā 4.


Sociālā rehabilitācija ir pasākumu kopums, lai uzlabotu, atjaunotu un saglabātu funkcionālās spējas, kas zudušas saslimšanu, traumu un citu iemeslu dēļ, kā arī palīdzētu atgriezties darba dzīvē un iesaistīties sabiedriskās aktivitātēs. SIVA pārstāve informēs, kā cilvēkiem ar invaliditāti vai prognozējamu invaliditāti iesākt mācības SIVA Koledžā vai Jūrmalas profesionālajā vidusskolā, kur bez maksas var apgūt sekojošas profesijas: datorsistēmu tehniķis, pavārs, personāla speciālists, grāmatvedis, komercdarbinieks, apdrukas tehnoloģiju speciālists, elektrotehnikas montētājs, programmētājs u.c.


Semināra otrajā daļā, SIA „Latvijas aptieka” pārstāvis iepazīstinās ar Sociālu projektu «Čeku grāmatiņa», kura mērķauditorija ir Jelgavas pilsētas un novada iedzīvotāji, NVO biedri, cilvēki ar īpašām vajadzībām, pensionāri un invalīdi.

Projekta mērķis: aktualizēt Jelgavas iedzīvotāju rūpes par veselību, sniegt atbalstu, samazinot veicamo maksājumu par aptiekas sortimentu (medikamentiem, tai skaitā recepšu medikamentiem, izņemot kompensējamos recepšu medikamentus).

1. Čeku grāmatiņa sevī ietver 22 kuponus.

2. Čeku derīguma termiņš ir 2015.gada 30.marts.

3. Svarīgi atcerēties! Čekus var atprečot tikai un vienīgi „Latvijas aptiekā” Jelgavā, Dobeles šosejā 7.

4. Katrs kupons paredz produktu iegādi ar konkrētiem noteikumiem, proti, izmantotais kupons tiek atstāts aptiekā, viena pirkuma laikā iespējams iegādāties vairākus produktus, kas ir norādīti kuponā, bet tas ir jāizdara vienā pirkuma reizē. Čekus nevar izmantot valsts kompensējamo medikamentu iegādei, akcijas preču iegādei, kā arī ikmēneša izdevumā Latvijas Aptieka norādīto preču iegādei. Recepšu medikamentu iegādei nepieciešama derīga ārsta izrakstīta recepte.

Papildinformācija par „Čeku grāmatiņu” pieejama pa tālr.: 67013773.


Visus interesentus lūdzam pieteikties uz semināru līdz š.g. 10.decembrim, zvanot pa tālruņiem: 63005496, 29398851 vai rakstot elektroniski uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu


Avots:

Jelgavas pilsētas domes administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde


 

 
Delfīnterapija Klaipēdā

 
LM nodrošinās alternatīvās komunikācijas tehniskos palīglīdzekļus

21.10.2014, Labklājības Ministrija


Labklājības ministrija (LM) no valsts budžeta nodrošinās alternatīvās komunikācijas tehniskos palīglīdzekļus tiem cilvēkiem, kuriem ir traucēta vai ierobežota iespēja saprasties ar runātas vai rakstītas valodas palīdzību.


Iepriekšminēto paredz otrdien, 21.oktobrī, valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos Tehnisko palīglīdzekļu noteikumi.


LM uzsver, ka alternatīvās komunikācijas tehniskie palīglīdzekļi ir paredzēti, lai palīdzētu sazināties cilvēkiem ar apgrūtinātu verbālo komunikāciju. Tie var būt gan cilvēki ar smagiem garīga rakstura traucējumiem, dzirdes traucējumiem, gan cilvēki ar autiska spektra traucējumiem vai cilvēki pēc smagām saslimšanām (insulta, u.c., kuru rezultātā cilvēkam radušies verbālās komunikācijas traucējumi).


Ir vairāki alternatīvās komunikācijas veidi:

• Netehniskā (fotogrāfijas, attēli, piktogrammas, specializēti izdevumi (grāmatas), komunikācijas dēļi, u.c.);

• Vienkāršās tehnoloģijas (balss ieraksti, u.c.);

• Sarežģītas tehnoloģijas (datori, datorprogrammas u.c.).


Atbilstoši minētajiem komunikāciju veidiem ir grupējami arī alternatīvas komunikācijas tehniskie palīglīdzekļi:

• signālpogas;

• runas dēļi;

• kabatas komunikatori;

• telefoni.


LM skaidro, ka iepriekšminētos palīglīdzekļus nepiešķirs cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, kam nepieciešami dzirdes aparāti, jo viņiem tehniskos palīglīdzekļus piešķir Latvijas Nedzirdīgo savienība.


Saskaņā ar Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas datiem 2014.gada 1.janvārī bija 161 722 cilvēki ar invaliditāti, no kuriem 2851 cilvēkam ar psihiskiem un uzvedības traucējumiem noteikta 1.invaliditātes grupa (sevišķi smagi garīga rakstura traucējumi). Tāpat šajā grupā ir 2084 bērni.

Pēc LM prognozēm apmēram 493 cilvēkiem no augstāk minētajiem būtu nepieciešamas alternatīvās komunikācijas tehniskās palīgierīces.
Alternatīvās komunikācijas tehnisko palīglīdzekļu iegādei 2014.gadā VSIA Nacionālajam rehabilitācijas centram „Vaivari” valdība pērn vienojās piešķirt 57 000 eiro.

Savukārt 2015. un 2016.gadam šim nolūkam paredzēts izlietot 43 000 eiro ar mērķi modernizēt tehnisko palīglīdzekļu klāstu.


Informāciju sagatavoja: Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

 
Vecāku Diena 24.10.2014

20.10.2014

Mīļie vecākii!


Ziedot.lv ir aizsācis jaunu iniciatīvu - īpašas Vecāku dienas rūpju bērnu vecākiem, kurās jums, mīļie vecāki, dot iespēju sarunāties ar dažādu nozaru pārstāvjiem par jums aktuālām tēmām, tikties ar iedvesmojošām personībām, veltīt laiku sev, savai labsajūtai un visiem kopā satikties, lai dalītos pieredzē un pārrunātu mums aktuālos jautājumus.

Aicinām Jūs uz trešo Vecāku dienu jau 24.oktobrī, plkst. 9:00 (ierašanās no 8:30), Rīgā, Swedbank centrālajā ēkā, Balasta dambī 1a (2.stāva konferenču zālē).

Īsumā par programmu:
- Rīgas Sociālais dienests un Labklājības ministrija iepazīstinās ar pakalpojumiem, ko pašvaldība un valsts nodrošina bērniem ar īpašām vajadzībām.
- Klaipēdas delfinārija pārstāve prezentēs delfināriju, to pakalpojumu, cenas, pieteikšanās utt.
- Biedrība "Latvijas Kustības par Neatkarīgu dzīvi" prezentēs jaunu bezmaksas sociālo pakalpojumu - Lego Education prezentēs alternatīvu apmācību un attīstības programmu ar robotiku
- Noslēgumā Sarmīte Šmite iedvesmo, kā dzīvot vieglāk!

Vecāku dienas tiek rīkotas Ziedot.lv sadarbībā ar biedrību "Bērnu un jauniešu rotaļu un attīstības centrs Oranžais Stars", pieteikšanās līdz 21.oktobrim, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , vai sūtot sms uz mob.t. 22080338.


Jautājumu gadījumā droši zvaniet!

 
« SākumsIepriekšējā123456789NākamāBeigas »

4 lapa no 9