Sākums Palīdzība Robertam
Palīdzība Robertam
Palīdzēsim Robertam būt laimīgam!

 

Šobrīd Robertam ir 8 gadi. Zēns piedzima dabīgās dzemdībās, liels un vesels. Dažādu apstākļu sakritības pēc vecumā 1 gads un 3 mēneši Robertam sākās muskuļu spazmas, kas pārgāja epilepsijas krampju formā. Ar to apstājās zēna attīstība un pēc laika viņš sāka regresēt savā attīstībā. Ģimene nepadevās un turpināja cīnīties par bērna veselību un pat dzīvību, Roberts visas iemaņas sāka mācīties no jauna - no jauna mācījās staigāt, no jauna mācījās ēst ar karoti un dzert no krūzes.

Ikdienā Roberts apmeklē pirmsskolas izglītības iestādes speciālo grupu un attīstības veicināšanai papildus apmeklē dažādus speciālistus - logopēdu, montessori nodarbības, mūzikas un mākslas terapiju, sporta nodarbības, kā arī cītīgi gatavojas skolai, jo rudenī zēnam ir jāuzsāk skolas gaitas. Ilgstošie epilepsijas krampji, ko līdz šim nav izdevies izārstēt, ir nodarījuši ļoti lielu ļaunumu bērna smadzenēm. Sarežģītās epilepsijas formas dēļ šobrīd Roberta lielākās grūtības ir ekspresīvās valodas attīstības aizture (bērna valodu saprot tikai vistuvākie cilvēki un bērns ne vienmēr saprot verbālo runu) un grūtības koncentrēt uzmanību. Veiktie izmeklējumi Latvijā un ārzemēs apstiprina Roberta faktisko smadzeņu darbību, ar ko saskaramies ikdienā. Mūsu uzdevums ir to respektēt un pasīvi iedarboties, lai uzlabotu smadzeņu darbību, dot impulsus. Jāatzīst, ka, kopumā vērtējot, zēna veselības stāvoklis ir smags, bet, neatlaidīgi darbojoties, ir panākts milzīgs progress, būtībā zēns ir uzcelts uz kājām, tagad tikai viņam jāpalīdz zēnam saprotamā veidā apgūt nepieciešamās zināšanas un iemaņas skolas gaitu uzsākšanai. Robertam ir īpašs talants - absolūtā dzirde! Tas ir viens no talantiem, ko zēna vecāki vēlas pilnveidot, jo iespējams, ka Roberts nākotnē kļūs par Pasaules slavenu mūziķi, diriģentu vai vienkārši labu cilvēku...

Ar ziedotāju un līdzcilvēku palīdzību Robertam ir bijusi iespēja vairākkārt apmeklēt delfīnterapiju Ukrainā un Baltkrievijā. Šis ir ļoti dārgs, bet efektīvs atlernatīvās rehabilitācijas veids. Diemžēl Robertam nav "īstā diagnoze", lai viņš varētu apmeklēt valsts apmaksāto rehabilitāciju Latvijā. Tāpēc kā efektīvāko ārstēšanas metodi vecāki ir izvēlējušies delfīnterapiju. Arī speciālisti pozitīvi vērtē Roberta panākumus un straujo attīstību. Viens 10 sesiju delfīnterapijas kurss izmaksā sākot no 3000 EUR.

Tā kā Robertam ir slima pati smadzeņu šūna un medikamentozā ārstēšana līdz šim ir bijusi neefektīva, speciālisti rekomendē izmēģināt vēl vienas Latvijā nepieejamas zāles ar nopietnām blaknēm (zāles izmaksā sākot no 100 EUR mēnesī) un veikt papildus izmeklēšanu Vācijā, lai izskatītu iespēju veikt klejotājnerva stimulāciju (vagus nerve stimulation). Implants var būt kā risinājums gadījumos, kad zāles nepalīdz. Šāda operācija Vācijā maksā ap 10 000 EUR.

Roberta vecāki ir ļoti pateicīgi visiem ziedotājiem un līdzcilvēkiem par sniegto atbalstu. Tikai ar Jūsu palīdzību un ģimenes neatlaidību ir iespējams sasniegt vēl lielākus rezultātus! Vairāk par Robertu var uzzināt, zvanot viņa māmiņai Ingai pa tālruni +371 22080338 vai rakstot Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu . 

Sīkāk par projektu palīdzībai Robertam skatīt šeit http://www.ziedot.lv/lv/project/1876

Fonds "Ziedot" ir  Sabiedriskā labuma organizācija. Līdz ar to ziedotājiem ir iespēja saņemt nodokļu atlaides. Sīkāk skatīt šeit