Sākums Mūzikas Terapija
Mūzikas Terapija
Mūzikas terapijas nodarbības mazajiem jelgavniekiem ar īpašām vajadzībām

 

 

 

 

Pasaulē plaši tiek pielietota Mūzikas terapija un neirofizioloģiskie zinātnes pētījumi pierāda, ka ar mūziku un bērnu aktīvu vai receptīvu piedalīšanos ārstē cerebrālo parēzi, autismu, kustību, redzes, dzirdes, valodas, plaušu, sirds, nervu sistēmas saslimšanas un pat onkoloģiskās saslimšanas. Mūzikas terapijas efekts realizējas bērnam, piedaloties ilgstošā muzikālā procesā t.i. spēlē uz specifiskiem mūzikas instrumentiem, dziedāšanu un instrumentu spēles improvizāciju utt., kas receptīvi un neirofizioloģiski iedarbojas uz bērna centrālo nervu sistēmu, kustību, valodas u.c. nervu impulsu un kompensatoro procesu veiksmīgu mijiedarbību.


Viens mūzikas terapijas kurss (10 nodarbības) vienam bērnam izmaksā 100-120 Latus.


Jelgavā Mūzikas terapija nepieciešama 35 bērniem.

Bērnam ar īpašām vajadzībām visi vai daudzi no iepriekš nosauktajiem psiho-emocionālajiem un ķermeņa procesiem ir vāji attīstīti vai nav attīstīti. Bērniem ar CNS bojājumiem viens no galvenajiem rehabilitācijas priekšnoteikumiem - veikt daudzpusīgu korekciju, lai sasniegtu maksimāli lielāku rezultātu, tas nozīmē, ka bērns nevar gaidīt. Pēc terapijas palielinās uzmanības noturība un aktivitāte; samazinās muskuļu hipertonuss plecu daļā, palielinās kustību amplitūda; Palielinās motoro funkciju spējas un mērķtiecīga to pielietošana kontaktējoties; Balss (skaņas “ā”) izmantošana kā apzināta komunicēšana; Nedrošības sajūtas (raudāšana) mazināšanās un pozitīvo emociju izpausmju aktivizācija.

Mēs ceram, ka ar Jūsu atbalstu vismaz vienam no mazajiem jelgavniekiem būs iespēja caur mūzikas terapijas nodarbībām uzlabot savu fizisko un emocionālo veselības stāvokli.Rekvizīti ziedojumiem:
Biedrība “Bērnu un jauniešu rotaļu un attīstības centrs ORANŽAIS STARS”, Reģ.nr.40008147443, Swedbank, LV63HABA0551026665347,
mērķis: „Mūzikas terapija” (var norādīt arī konkrēta bērna vārdu,kam vēlaties ziedot).