Sākums Jaunumi Vecāku Diena 24.04.2015
Vecāku Diena 24.04.2015

 

08.05.2015

Turpinot pagājušajā gadā iesākto Ziedot.lv iniciatīvu, arī šogad Jums, Mīļie vecāki, rīkosim "Vecāku dienas", kur Jūs varēsiet iegūt jaunas zināšanas un dalīties pieredzē ar citām ģimenēm.Šī gada pirmā Vecāku diena notika 24.aprīlī.

Programmā  Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta stāstīja par noteikumiem par ārstniecības un rehabilitācijas pasākumu nodrošināšanu no saziedotajiem līdzekļiem u.c. aktualitātes.


Savukārt turpinājumā par  aktualitātēm sociālajā jomā informēja Rīgas domes Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes Sociālās palīdzības administrēšanas nodaļas galvenā speciāliste - eksperte Laima Līduma

Reitterapijas asociācijas vadītāja Olga Bērziņa informēja par to, kāds ir Reitterapijas tiesiskais regulējums, par speciālistu kvalifikāciju un tiesībām, kā izvēlēties savam bērnam piemērotāko reitterapijas speciālistu un citi jautājumi. 

Noslēgumā tika apskatīta plaša tēma par  alternatīvās komunikācijas tehniskie palīglīdzekļiem: gan par Valsts apmaksātajiem alternatīvās komunikācijas tehniskie palīglīdzekļiem, gan par tiem, ko varam iegādāties paši no sva budžeta.

VSIA NRC "Vaivari" Tehnisko palīglīdzekļu centra audiologopēds Evija Griškeviča stāstīja - Kam ierīces ir paredzētas? Kā tās atšķiras? Kā tās var palīdzēt? Kādi ir ierobežojumi un guvumi? Kā izvēlēties piemērotāko? Kā iemācīties lietot palīgierīci? Kā to saņemt?

Savukārt Arbor Medical pārstāve Rasa Rutmane lieliski papildināja E Griškeviču un iepazīstināja dabā ar dažādiem tehniskajiem palīglīdzekļiem.

Tehnisko palīglīdzekļu centra Audiologopēda konsultācijas tiks atsāktas š.g. 2.jūnijā. līdz tam laikam būs jau pieejama infomrācija par  jaunajiem darba laikiem vasaras periodam, kā arī ar grafiks konsultāciju saņemšanai.

Nevalstisko organizāciju un nozares profesionālo organizāciju (NONPO) pārstāvju padomes sanāksmē, kas notika š.g. 14.janvārī, tika lemts par kvalitatīvu rakstu sērijas un izdales materiālu sagatavošanu un iekļaušanu vairāku mājas lapu un organizāciju piedāvātajos resursos vecākiem. Otrs lēmums bija pieņemt par to, ka vispirms ar šiem materiāliem tiksiet iepazīstināta Jūs kā lietotāju un aicināt izteikt savu viedokli, lai ieviestu attiecīgās korekcijas, ja tas būs nepieciešams.

Ļoti iespējams, ka līdz jūnijam būs jau sagatavots šis potenciālais izdales materiāls.Lai saņemtu valsts apmaksātos alternatīvās komunikācijas tehniskos palīglīdzekļus,  iesniegums un atzinums un pārējie iesniegumā norādītie dokum jāiesniedz  Tehnisko palīglīdzekļu centrā personīgi vai jānosūta pa pastu uz adresi: Rīgā, Ventspils ielā 53, LV-1002.