Sākums Jaunumu arhīvs
Akcijas "Eņģeļi pār Latviju" norise Jelgavā

 

 

Katrā Latvijas pusē ir kāda maza sirsniņa, kura tic labestībai un brīnumam, ka arī pār viņu mājām nolaidīsies eņģeļi. Tie ir bērni, kurus skārušas smagas slimības, kas liedz staigāt, redzēt, dzirdēt un pat dzīvot! Šiem bērniem ir nepieciešama visu mūsu palīdzība, lai saņemtu ārstniecību un rehabilitāciju.
Trīs iepriekšējos gados Latvijas iedzīvotāji kanāla LNT, portāla ziedot.lv un Swedbank ierosinātajai labestības akcijai “Eņģeļi pār Latviju” kopumā ir ziedojuši Ls 1 224 436,39, sniedzot finansiālu palīdzību vairākiem simtiem bērnu visā Latvijā.

Šogad savus sargeņģeļus gaidīs un uz mūsu visu palīdzību cer Maija (1 gads), Adriāns (9 mēneši), Renārs (13 gadi), Katrīna (5 gadi) un Valērija (7 gadi). Lai bērni dzīvotu, nepieciešami 52 232 lati! Taču ir vēl vairāki simti bērnu, kuri gaida savus sargeņģeļus. To starpā ir arī Jelgavnieki Haralds (6 gadi), Vladimirs (10 gadi), Monta (2 gadi) un Anete (17 gadi).

Lai atbalstītu mazos jelgavniekus, arī šogad notiks dažādas aktivitātes Jelgavā. Mēs vēlamies ne vien snieg palīdzīgu roku bērniem, bet arī popularizēt akciju ilgtermiņā. Tāpēc šogad aicinām ikvienu piedalīties labestības akcijas "Eņģeļi pār Latviju" Ziemassvētku eglītes rotāšanas tradīcijā, kura norisināsies Jelgavā, pie bistro „SILVA”. Ikviens varēs pagatavot Ziemassvētku eglīšu rotājumus ar eņģeļu motīviem un iesaistīties tās izgreznošanā, tādējādi paužot, ka Eņģeļi ir nolaidušies arī pie Mums! Sadarbībā ar Jelgavas izglītības pārvaldi, esam aicinājuši bērnu dārzos veidot „Eņģeļu egles” un bērniem stāstīt par labestību.

Tradicionāli akcijas „Eņģeļi pār Latviju” noslēguma dienas aktivitātes Jelgavā notiks svētdien, 18.decembrī Swedbank Filiālē „Hercogs” Pasta ielā 47.

Šogad pasākums tiek veidots 2 daļās – svētku koncerts, aktivitātes un darbošanās „Eņģeļu darbnīcā” un Ziemassvētku egles dekorēšana promenādē pie bistro „Silva”. Svētku programmu veidos Jelgavas mūzikas skolas audzēkņi, Jelgavas kristieši, Jelgavas pensionāru biedrības ansamblis „Dziedātprieks”, Elīza Cukere, Jelgavas baltkrievu biedrība “Ļanok”, Erita Karlsone ar grupu un Tirkīzilais koris, Varis Klausītājs. Paralēli svētku koncertam kopā ar Ilgu Kokli būs iespēja līdzdarboties „Eņģeļu darbnīcā”, kur veidosim Eņģeļus no dažādiem materiāliem, ko varēs izmantot gan kā atstarotājus diennakts tumšajā laikā, gan gatavosim Eņģeļu rotājumus eglītei, kuru kopīgi arī izrotāsim pl.15.00 pie bistro „Silva”. Eņģeļu egli pilsētai dāvina VAS „Latvijas Valsts Meži”, savukārt egles rotāšanas aktivitātes vadīs Jolanta Kupriša.

Lai palīdzētu savākt bērnu ārstēšanai nepieciešamos līdzekļus, akcijas noslēguma dienā, tiks vākti ziedojumi pie Swedbank filiāles Pasta ielā un promenādē pie bistro „Silva”.
Tāpat urnas ziedojumiem ir uzstādītas:
*veikalos „Kanclera Nams” Katoļu ielā 7 un Pasta ielā 51/7,
*bistro „Silva” Driksas ielā 9,
*Jelgavas  reģionālais tūrisma centrā (atrodas Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī), Akadēmijas ielā 1,
*Zemgales Olimpiskajā Centrā Kronvalda ielā 24,
*veikalā MNL Ganību ielā 53;
*kafejnīcā „Zemnieka Cienasts” (Jelgavas novadā, "Līči" p.n "Staļģene").

Ziedot var arī portālā Ziedot.lv, zvanot uz labdarības tālruni 90006383 (maksa par zvanu 1 lats), kā arī ziedojumu kastītēs Swedbank, Rimi un Supernetto visā Latvijā!
Rūta Dimanta, Labdarības portāla Ziedot.lv vadītāja: „Ar savu ziedojumu katrs Latvijas iedzīvotājs var kļūt par sargeņģeli kādam slimam bērniņam. Un tas var kļūt par skaistāko dāvanu sev Ziemassvētkos! Palīdzēsim piepildīs bērnu sapni par pilnvērtīgu dzīvi!”
Labestības akcija ilgs līdz 18. decembrim, kad LNT tiešraidē norisināsies akcijas „Eņģeļi pār Latviju” labdarības noslēguma maratons. Ļausim eņģeļiem nolaisties pār Jelgavu!


Akciju Jelgavā atbalsta: Jelgavas pilsētas Dome, JPPA „Pilsētsaimniecība”, biedrība „Bērnu un jauniešu rotaļu un attīstības centrs ORANŽAIS STARS”, Jelgavas izglītības pārvalde, Adventistu baznīcas jaunieši, SIA „Stora Enso Packaging”, SIA „Mītavas Elektra”, Jelgavas Reģionālais Tūrisma informācijas centrs, Zemgales Olimpiskais Centrs, uzņēmēji Edmunds Barkāns, Sandra Blūmane, Modris Jansons, Ingūna Rīgava u.c.

 

Papildus informācija: Inga Baļe, Biedrības „Bērnu un jauniešu rotaļu un attīstības centrs ORANŽAIS STARS” vadītāja, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , mob.22080338, www.palidziberniem.lv

 

 


 

PROGRAMMA:

Aktivitātes Swedbank filiālē „Hercogs”
(Biznesa Centrs „Zemgale”, Pasta ielā 47, Jelgavā)


12.00    Dzied Erita Karlsone
12:05    Svētku atklāšana
12:10    Dzied Erita Karlsone ar grupu, Tirkīzzilais koris
12:40    Dzied Elīza Cukere (vokālā studija „SOLO”)
12:45    Uzstājas Varis Klausītājs
12:50    Jautras aktivitātes
13:05    Dzied Elīza Cukere (vokālā studija „SOLO”)
13:10    Jelgavas Mūzikas skolas audzēkņu priekšnesums
13:30    Uzstājas Jelgavas kristieši
13:50    Uzstājas Varis Klausītājs
14:00    Uzstājas Jelgavas baltkrievu biedrība “Ļanok”. Muzikāls priekšnesums un aktivitātes
14:30    Uzstājas Erita Karlsone un Tirkīzzilais koris
…         Paralēli darbojas „Eņģeļu darbnīca”
15:00    Noslēgums promenādē pie bistro „SILVA” Ziemassvētku „Eņģeļu egles”  iedegšana, jautras aktivitātes pie egles aktivitātes Kopā ar  rūķiem

 

 

 

Info medijos:

http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=23988
http://www.jelgava.lv/aktuali/lv/pilsetas/akcijas-engeli-par-latviju-pasakumi-ari-/
http://www.zz.lv/portals/vietejas/raksts.html?xml_id=34782