Sākums Jaunumu arhīvs
BA „Turība” maģistratūras studentes iepriecināja mazos Jelgavniekus

Sagatavoja Dace Bogdanova, tel. 27877187

Ikgadējās BA „Turība” studentu rīkotās akcijas „Labais Darbs” ietvaros bērniem ar īpašām vajadzībām kopā ar savām ģimenēm bija iespēja izpriecāties „Līvu Akvaparkā” š.g. 6.novembrī. Pasākuma mērķis bija dāvāt mirkli prieka tiem bērniem, kuru bērnības burvību daļēji aizēno slimība vai tās radītās sekas.
Pasākumi, kas daļai sabiedrības varētu šķist ikdienišķa laika pavadīšana, bērniem ar funkcionāliem attīstības traucējumiem ir luksusa lieta. Tāpēc BA „Turība” maģistratūras studentes Dace Bogdanova un Irēna Zeiza, projekta ietvaros organizēja pasākumu – “Dāvā mirkli”. Tā mērķis ir atbalstīt bērnus un jauniešus ar īpašām vajadzībām un aicināt arī citus uzņēmējus atbalstīt tos bērnus, kam dažādas prieku nesošas atpūtas iespējas ir gandrīz neaizsniedzamas, vai ļoti ierobežotas.
Pateicoties kādam uzņēmējam, kurš vēlējās palikt anonīms, jo uzskata, ka palīdzēt šādiem bērniem ir vienkārši pašsaprotami, kā arī cilvēkiem no Lauku atbalsta dienesta, priecīgus un aizraujošus mirkļus “Līvu akvaparkā” piedzīvoja 15 bērni, kuri apmeklē Jelgavas pašvaldības speciālās grupas un viņu vecāki.
Vairums bērnu šādu izklaidi piedzīvoja pirmo un iespējams pēdējo reizi, jo finansiālie resursi šādām aktivitātēm ir ierobežoti. Visi bērni bija piekusuši no aktīvās darbošanās pa ūdeni, bet tas bija patīkams nogurums ar pievienoto vērtību. Bērniem, kam kustību iespējas ir ierobežotas, ūdens dod kustību brīvības sajūtu, kas uz sauszemes viņiem ir liegta.
Īpaši bērniem patika slidināšanās pa trubām, kas kā teica mazais Linards bija gan saulīšu, gan debesu krāsā! Viņiem šis pasākums paliks atmiņā uz ilgu laiku, tāpēc paldies visiem tiem, kas atbalstīja šo pasākumu un dāvāja mirkli prieka, laimes un bezrūpības.
Kā atzīst bērnu vecāki, tad šāda veida pasākumi ļauj bērniem integrēties sabiedrībā. Viņuprāt arī akcijas nosaukums „Dāvā mirkli” ir ļoti trāpīgi izvēlēts, jo kas gan vēl, ja ne jauki brīži dod ikvienam spēku turpināt attīstīties, kas šajā gadijumā ir ļoti svarīgi.

SKATĪT VIDEO


Šajā sakarā esam izveidojušas lapu www.draugiem.lv/davamirkli, kā satikšanās vietu, kurai aicinām pievienoties gan tos, kas var un vēlas palīdzēt bērniem gūt prieku, gan tos, kas palīdzību meklē.

 

Inga Baļe: "Es kā mamma vēlos pateikties organizatoriem un tiem cilvēkiem, kas finansiāli atbalstīja šo pasākumu.  Pateicamies visiem pasākuma "Dāvā Mirkli" organizatoriem un mecenātiem ,tajā skaitā, Lauku atbalsta Dienesta un SIA "Akvaparks" kolektīviem, BA "Turība" vadībai un studentiem un citiem atbalstītājiem. Es esmu patiesi gandarīta par šo akciju, ko vērtēju kā ļoti pozitīvu un labu piemēru, kā iepriecināt citus. Tāpat uzskatu,ka akcijas nosaukums "Dāvā mirkli" ir izvēlēts ļoti trāpīgi, jo šajā dienā priecīgi bija gan bērni,gan vecāki. Visi bija piekusuši no aktīvās darbošanās, bet tas bija šis patīkamais nogurums ar pievienoto vērtību. Šī diena uz ilgu laiku paliks mūsu atmiņās kā jauka piedzīvojumu diena, kad uz brīdi aizmirsās ikdienas rūpes. Tāpat šo pasākumu vērtējam kā ļoti labu piemēru bērnu integrācijai sabiedrībā. Bērni bija priecīgi, vecāki laimīgi par bērnos gūtajām pozitīvajām emocijām. Paldies par dāvāto mirkli!"