Sākums Jaunumu arhīvs
Labestības Stundas Jelgavā kļūst par tradīciju

 

Jau piekto gadu kopīgā akcijā slimo bērnu ģimenēm tiek dota cerība dzirdēt, redzēt, staigāt un dzīvot. Turpināt iesākto, arī šogad Labestības dienā Jelgavā tiks vākti līdzekļi, lai palīdzētu bērniem, kuriem iedzimtu slimību vai traģisku nelaimes gadījumu dēļ ir nepieciešama sarežģīta ārstniecība un rehabilitācija.


Turpinot iesākto tradīciju, arī šogad jelgavnieki atbalstīs akciju Labestības Diena. Akcijas noslēguma dienā - 29.maijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 15.00 Swedbank kolektīvs, biedrība „Bērnu un jauniešu rotaļu un attīstības centrs ORANŽAIS STARS” un biedrība „Caritas” laukumā pie biznesa centra „Zemgale” Pasta ielā 47 pulcēs jelgavniekus, kas piedalīties LNT, Ziedot.lv un Swedbank rīkotajā akcijā „Labestības Diena”, kuras laikā tiek vākti līdzekļi bērnu ārstēšanai - izdevumiem, ko nesedz valsts apmaksātā programma.


Piecu gadu laikā, kopš notiek akcija „Labestības Diena”, kopā esam palīdzējuši uzlabot veselības stāvokli 204 bērniem visā Latvijā. Šogad mūsu palīdzība nepieciešama, lai Aleksandrs (5 gadi) dzirdētu, Timofejs (3 gadi) redzētu, Elīna (16 gadi) staigātu un Ernests (3 gadi) dzīvotu. Kopā ir nepieciešami 27755,15 lati! Tāpat palīdzība vēl nepieciešama vismaz 50 bērniem, tajā skaitā, arī pieciem mazajiem jelgavniekiem.
Labestības Dienas akcijas noslēgumā – š.g. 29.maijā pie Swedbank filiāles Pasta ielā 47 no pl.12.00 līdz pl.15.00 notiks Labestības stundas. Pasākumu vadīs Gints Romulis, piedalās „Klubs Vēstnieki”, Varis Klausītājs un teātra A klase, Elīza Cukere (vokalā studija "SOLO"), Jelgavas speciālās skolas audzēkņi, Dinārs Stundiņš, Jelgavas Tirkīzzilā kora vokālisti, Ilga Kokle, Jelgavas talanti (Breiks), Jelgavas Pensionāru vokālais ansamblis, Jelgavas Katoļu draudzes jaunieši, Latvijas Sarkanā krusta jauniešu organizācija, Deju kolektīvi – „Zemgaļi” (Ozolnieki) un „Bānītis” (Rīga) un citi. Paralēli priekšnesumiem ikviens varēs darboties čaklo pirkstiņu darbnīcā ar Pepiju (Jolantu Kuprišu), Minniju (Evu Raucku-Pļaviņu) un Ilgu Kokli, kā arī nogaršot tradicionālo sirds formas ELVI konditorejas cepto kliņģeri.


Pasākumā ir iesaistītas vairāk kā 24 organizācijas, tajā skaitā brīvprātīgie jaunieši un pilsētas iedzīvotāji.


Lai arī šogad neiespējamais kļūtu par iespējamo un varētu palīdzētu bērniem, vairākās Jelgavas pilsētas iestādēs ir izvietotas kastītes ziedojumiem:

*kafejnīcā "Zemnieka cienasts" ("Līči", Jaunsvirlaukas pag.,Jelgavas raj.)
*ģimenes restorānā "Hercogs" (Jelgavā Hercoga Jēkaba laukumā, Kr.Barona ielā 3)
*bistro "Silva" (Driksas ielā 7/9, Jelgavā)
*veikalā "Kanclers" (Lielā iela 18, Jelgavā)
*veikalā "Kanclera Nams" (Pasta ielā 51/7, Jelgavā)
*būvmateriālu veikalā "MNL" (Ganību ielā 59, Jelgavā)
*Jelgavas Reģionālajā Tūrisma informācijas centrā ( Akadēmijas ielā 1, Jelgavā)
*Zemgales Olimpiskajā centrā (Kronvalda ielā 24, Jelgavā)

Ziedot bērnu veselībai ir iespējams arī portālā http://www.Ziedot.lv, zvanot uz labdarības tālruni 90006383 (1 lats), kā arī var ziedot Swedbank, Rimi un Supernetto visā Latvijā vai pārskaitot naudas līdzekļus Fondam „Ziedot” (reģ.nr.40008078226) uz ziedojumu kontu LV95HABA0551006150241 Swedbankā.
Šogad Labestības diena ir īpaši svētki, jo tā ir piektā – jubilejas reize. Lai šī diena kļūtu par svētkiem visā Latvijā, labdarības akcijas organizatori īpaši aicina pašvaldības organizēt savu Labestības dienas koncertu, un ikvienu – par godu Labestības dienai iestādīt skaistu puķu dobi. Lai visā Latvijā - katrās mājās, darbā, pilsētā uzzied ziedi par godu labiem darbiem.

„Bērnu un jauniešu rotaļu un attīstības centrs ORANŽAIS STARS” ir nevalstistiska organizācija, kuras darbības pamatmērķis ir sniegt atbalstu ģimenēm, kurās ir bērni, kam nepieciešama speciāla aprūpe. Īstenojot projektus, tiek veicināta jaunu pakalpojumu attīstība, dažādu iestāžu un organizāciju sadarbība, kā arī tiek veicināta plašākas sabiedrības izpratne par iecietību. Līdz šim dažādu projektu ietvaros organizācija ir sniegusi atbalstu ģimenēm, organizējot apmācības un speciālās nodarbības bērniem un vecākiem.

Biedrība „Caritas” ir nevalstiska organizācija, kas iestājas par ik vienu cilvēku, jo īpaši par tādiem, kuri nonākuši grūtībās. Galvenais darbības mērķis ir panākt, lai sabiedrība neatstumj, bet pieņem ikvienu grūtībās nonākušo. Lai sagatavotu grūtībās nonākušo cilvēku iekļaušanos sabiedrībā, svarīgi ir Jelgavā veicināt sociālās rehabilitācijas un alternatīvo sociālās aprūpes pakalpojumu attīstību. Līdz šim biedrība ir iestājusies par vismazākajiem, veicinot viņu integrāciju pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī individuāli strādājot ar bērniem, kuriem ir īpašas vajadzības, ļaujot apzināties bērniem viņu spējas un unikalitāti.Plašāka informācija:
Biedrība „Bērnu un jauniešu rotaļu un attīstības centrs ORANŽAIS STARS”
Inga Baļe - mob. tālr. 22 08 03 38, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , www.palidziberniem.lv

„Labestības Stundas Jelgavā”
Pasākuma programma


2011.gada 29.maijā pl.12.00-15.00Aktivitātes pie Swedbank filiāles „Hercogs”
(Biznesa Centrs „Zemgale”, Pasta ielā 47, Jelgavā)


12:00 Uzstājas Uldis Timma un Gundars Caune (Tirkīzzilais koris)
12:05 Labestības dienas atklāšana
12:10 Uzstājas Dinārs Stundiņš
12:20 Uzstājas Anete Kotoviča
12:30 Uzstājas Elīze Cukere
12:35 Priekšnesums - Deju kolektīvs „Zemgaļi” (Ozolnieki)
12:45 Priekšnesums - Jelgavas Speciālā skola
13:05 Uzstājas Elīze Cukere
13:10 Bērnus uzrunā Pepija un Minnija (Jolanta Kupriša un Eva Raucka-Pļaviņa)
13:20 Varis Klausītājs iepazīstina ar zīmējuma teātra A klasi
13:25 Nacionālo deju mācības 1 deja. Uzstājas Klubs „Vēstnieki”
13:35 Priekšnesums - Jelgavas Talanti (Breiks)
13:50 Bērnus uzrunā Pepija un Minnija (Jolanta Kupriša un Eva Raucka-Pļaviņa)
14:00 Priekšnesums - Deju kolektīvs „Zemgaļi” (Ozolnieki)
14:10 Leļļu izrāde, uzstājas klubs „Vēstnieki”
14:20 Muzikāls priekšnesumas - Jelgavas pensionāru vokālais ansamblis "Dziedātprieks"
14:35 Priekšnesums - Deju kolektīvs „Bānītis” (Rīga)
14:45 Muzikāls priekšnesums - Jelgavas Katoļu draudzes jaunieši
... ......
15:00 Noslēgums
*Labestības Dienas Gleznas atklāšana
*Uzaicinājums uz kopīgu dziesmu - Labestības dienas himmnu