Sākums Jaunumu arhīvs
11.septembrī "Psiholoģiskie aspekti audzinot bērnu ar īpašām vajadzībām"

Semināru vada Dace Zelča, Mag.psih., eksistenciālā psihoterapeite

 Vecākiem, kuriem ir bērns ar īpašām vajadzībām nepieciešama ne tikai materiālā palīdzība, laba medicīniskā apkalpošana, bet būtiski arī psiholoģiskie jautājumi. Svarīgi ir arī izprast sevi, savu stresu, veicināt emocionālo līdzsvaru un darbaspējas, plānot pašpalīdzības iespējas ikdienā. Kā arī būtiski atpazīt „Kas ar mani notiek?” un „Ko es ar to varu darīt? Ko un kā es varu mainīt?”

Arī gadījumā, ja uzskatāt, ka "ar Jums viss ir vislabākajā kārtībā", semināra apmeklēšana ir vērtīgs profilaktisks pasākums.

Semināra mērķis ir veicināt vecāku izpratni par savu psihoemocionālo stāvokli, par dažādu dzīves problēmu saistību ar stresu un attīstīt stresa pārvarēšanas un pārvaldīšanas spējas, lai spētu izmantot stresu savā labā, nevis kļūtu par tā  upuri. Stresa menedžments ir īpaši nepieciešams vecākiem, kuriem ģimenē ir bērns ar īpašām vajadzībām, jo ikdienā  esam pakļauti paaugstināta distresa līmenim un psiholoģiskās izdegšanas riskam. Semināram ir 2 daļas: teorētiskā un praktiskā, kur veiksim dažādus uzdevumus.

 Seminārā apskatāmās tēmas:  

Stress, tā veidi, sava stresa izpausmju un pašpalīdzības spēju izvērtēšana

efektīva laika plānošana 

 izdegšanas sindroms

 aizsardzības mehānismi

relaksācijas metodiku apgūšana

  

Organizatori:
Biedrība bērnu un jauniešu rotaļu un attīstības centrs „Oranžais Stars”sadarbībā ar
eksistenciālo psihoterapeiti Mag.psih., Daci Zelču.
Atbalsta: Rietumu Bankas Labdarības Fonds

 

Semināra norises vieta:

2010.gada 11.septembrī no pl.11.00 līdz 16.00 p-vsk "Punktiņš" zālē Jelgavā, Jāņa Asara ielā 12

 

Reģistrēšanās semināram un papildus informācija:

Pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai mob.t. 22080338 – Inga Baļe

 

Dalības maksa: 2,00 Ls (cenā iekļauta tēja, kafija, uzkodas un izdales materiāli). Iespējams samaksāt gan skaidrā naudā, gan ar pārskaitījumu (avansa maksājums).
Biedriem – dalība seminārā bezmaksas!